Biz Kimiz?

Neden
Stüdyo Pilates?

Pilates ile tanışmamız 2006 yılında gerçekleşti. Birbirinden çeşitli eğitimlerle bu alanda kendimizi profesyonel anlamda geliştirmek için uzun çalışmalar ve eğitimler geçirdik.

Eğitilmemiş veya eksik eğitilmiş bir eğitmen çok ciddi sorunlara yol açabilir, birebir, yüz yüze iletişim önemli, çünkü her hareketin bir sebep ve sonucu var. Pilates sadece egzersiz üzerine değil aynı zamanda rehabilitasyon ve omurga eklemleri üzerindeki dejenerasyonların giderilmesine yönelik çalışmalar içermektedir.
Stüdyo pilateste; eğitimli hocalar eşliğinde pozitif bir ortamda çalışma imkanı sağlarken, aynı zamanda yaşadığınız tüm sağlık problemlerinizle ilgili sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz bir ortam.

Stüdyo Pilates Deneyimi

Pilates’in daha dolu, daha tatmin edici bir fiziksel varoluşa giden yol olduğuna inanıyoruz. Vücudunuzun kontrolünü sağladığınızda, hayatınıza da yansıyan etkilerini çok net görebilirsiniz.

Kişisel Eğitim

Bireyselleştirilmiş kişisel eğitimlerimiz her öğrencinin özel ihtiyaçlarına odaklanır. 

Eğitmenlerimiz

Stüdyo pilates, eğitimli hocalar eşliğinde pozitif bir ortamda çalışma imkanı sağlar.

İnsanın zindeliği önemlidir! Stüdyo Pilates, olumlu ve güçlendirici bir ortam sağlarken dikkat dağıtıcı olmadan egzersiz yapma yeteneği verir. Egzersiz yaparken kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olmak için buradayız.

Her bireyin kendi gücüne adım atabilecekleri, yaşamlarında herhangi bir çabayı sürdürme güvenini ve gücünü hissedebilecekleri, yargılamadan veya gözdağı vermeden, ancak kutlanabileceği ve desteklenebileceği bir alana sahip olması gerektiğine inanıyoruz.

Ekibimizle gurur duyuyoruz. Her eğitmen sadece Pilates’i tüm öğrencilerimizle paylaşmayı sevmekle kalmaz, aynı zamanda her birinin kendi yaşamları ve dönüşümleri hakkında paylaşacak harika hikayeleri vardır. Olağanüstü sonuçlar elde etme geçmişine sahip seçkin pilates profesyonelleriyle antrenman yapın.

Stüdyo Pilates, antrenmanlarınızın hedef odaklı olmasını sağlayarak tahminleri programınızdan çıkarır.

Bir hedefiniz yoksa, hedefleriniz için egzersiz yapmak için motive olmak zordur. Hedefiniz spesifik değilse, hedefe nasıl ulaşacağınıza dair motivasyona veya bilgiye sahip olmanın çok zor olduğu kanıtlanacaktır.

Profesyonel bir eğitmenle çalışmak hem NASIL sorusunu cevaplar hem de yapılabileceğine dair güven sağlar!

hedef
odaklı
planlama

sss

Sık Sorulan Sorular

Pilates yaparken, rahat atletik giyim tercih edilmelidir. Bu tarz, düğmeler, çıtçıtlar ve fermuarlar içermez. Antrenmanlarımıza inversiyonlar ve straddle esnemeleri dahil ettiğimiz için bol şortlardan kaçınılmalıdır. 

Pilates direk kilo vermeye yönelik bir sistem değildir. Ancak egzersiz ile birlikte yapılan düzenli beslenme programı ile kiloda değişimler olur. Pilates ile vüdunuzda kısa zamanda sıkılaşma, duruş bozukluklarında düzelme, sırt, bel, boyun ağrılarında azalma sağlanır.

Pilates boy uzatmaz. Yalnızca omurgamızda kasların zayıflamasıyla oluşan duruş bozukluklarının giderek toparlanması ile daha dik bir duruş, daha düzgün sırt ve omuzlar ile boy oranında farklılıklar hissedebiliriz.

Pilates hemen hemen her yaş ve cinsiyet grubuna hitap eden bir spordur. Kişilerin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak kişiye özel programlar düzenlenir. Hamile olanlar, bel ve boyun problemleri olanların doktorlarına danıştıktan sonra pilatese katılmaları daha doğru olacaktır.

Pilates sistemini ortaya çıkaranın bir erkek olduğunu düşünürsek bu düşüncenin yanlış olduğunu anlayabiliriz. Pilates kadınlar tarafından tercih edilse de erkek üyeler tarafından denendiğinde fitness sisteminden daha zor bir egzersiz olduğunun farkına varmaktadırlar.